Ndodh e pa pritura në futbollin e femrave, gjeste të tu rpshme në ndeshjen Kamerun-Angli

Futbolli i femrave, sa vjen dhe po bëhet më masiv. Ndeshjet e Kupës së Botës për Femra po sjellin spektakël dhe episode mjaft interesante.

Së fundmi, në sfidën mes Anglisë dhe Kamerunit, ka ndodhur një shfaqje aspak e këndshme.

Takimi i vlefshëm për 1/8-at, u fitua nga femrat angelze me shifrat 3-0, por pati disa momente të shëmtuara dhe protagoniste u bënë femrat e Kamerunit.

Ato kanë kë rcënuar dy herë me dalje nga fusha, teksa pro testonin për vendimet e arbitres në fushën e blertë.

Por, jo vetëm kaq. Gjatë ndeshjes, kishte bërryla ndaj kundërshtarve, si dhe në një moment një nga lojtarët pështyu në krahun e një nga femrave angleze.

Tjetër moment ishte edhe shtyrja që mori arbitrja e ndeshjes, në një moment të lojës.

Takimi arriti në një pikë, sa që lojtaret nga Kameurini, ak uzuan FIFA-n për ra cizëm në momentin që po shkonin drejt tunelit në dhomat e zh veshjes.